Prentsa Oharren banner
Kategoriak: Prentsa oharrak  —  Etiketak:   —  Komunikazio Zerbitzua / Servicio de Comunicación  —  30 maiatza 2019 20:24

Aurkeztutako 876 argazkietatik 32 hautatu dira erakusketarako, eta horietako bost saritu dituzte

Ibaiondoko gizarte etxean banatu dira 2019ko FotoArte lehiaketaren sariak (XV. edizioa), eta aurkeztu diren 876 lanetatik hautatutako 32 argazkien erakusketa ere inauguratu da; Kultura, Hezkuntza eta Kirol zinegotzi Estibaliz Canto izan da bertan.

Orotara 479 egilek aurkeztu dituzte 876 argazki horiek; % 33 emakumeak izan dira. Hautatutako egileen arteko % 31 Euskadikoak ziren; % 25, emakumeak.

Aurtengo edizioan parte hartu duten arabarrak, berriz, Autonomia Erkidegokoen arteko % 42 izan da, eta guztien arteko % 12. Bestetik, nabarmentzekoa da atzerritarren parte-hartze handia, Espainiatik kanpokoak % 23 izan baitira: % 20, Latinoamerikakoak, eta beste batzuk baita leku urrunagokoak ere, Malaysia eta India, kasu.

 

Pertsona eta argazki hauek aukeratu dira erakusketarako, zeinen artean hautatu baitituzte epaimahaiko kideek hiru saridunak eta bi akzesitak.

Argazki zk. EGILEA ARGAZKIAREN IZENBURUA JATORRIA
12a Rafael Guerra Martinez Trasteando Bilbo
18a Fran Morales Villalba Wild Rock San Sebastián de los Reyes – Madril
28a Esperanza Labrador Rodríguez La banda Oviedo
32a Juan José López Azurmendi Al ritmo de la música Bergara
35a – 1. SARIA António Tedim Con la banda detrás Porto – Portugal
56b Raúl Villalba Llanto de bandoneon Buenos Aires – Argentina
59a Felipe Tomás Jiménez Ordóñez Reflejo Villajoyosa – Alacant
63a Luiz Fernando Galvao de Queiroz Music with coffe Säo Paulo – Brasil
77a Hadrián Márquez New York Moaning A Coruña
79b Marina Molada Miró s5219 Mallorca
85a – 3. SARIA Alejandro Pérez García Grabando un recuerdo Palentzia
120b-1. AKZESITA David Diaz El cuerdo Lugo
125a Laia Soler Galvez Dos artistas y medio Sallent – Bartzelona
131a Diego Pedra Benzal Luz Musical Cornellá de Llobregat -Bartzelona
138a José Agustín Guruchaga Garagarza La bailarina y la violinista Bergara
167a Julio César Romero Troya Body and Soul Vitoria-Gasteiz
182a Oihana Garitano Korkostegi Ivam valentzia Vitoria-Gasteiz
194b Jose Ramón Luna de Ossa Tempus Fugit II Tarancón – Cuenca
214a Roberta Ferreira Monteiro Banda de Música de Paula Cândido Salamanca
242a Leire Celaya Azcoaga Revolución musical Vitoria-Gasteiz
254a

254b-2. AKZESITA

Xavier Sivecas Saiz Espacios acústicos I

Espacios acústicos II

Bartzelona
288a Rafael Ruiz Valderas La alegría de la música callejera Terrassa-Bartzelona
328a María Asun Lamarain Soria Música enlatada Vitoria-Gasteiz
391a Fernando Fossati Aragón Musica en la Noche San Fernando – Cádiz
405a Luis Arteaga García Angus Young Alcobendas-Madril
429b José Antonio López Rico Soñé que te quería Petrer-Alacant
435b Roberto Hernández Yusto Música, memoria y tradición II Valladolid
448b Sonia Seco Ritmo al Vintage Vitoria-Gasteiz
472b 2. SARIA Miguel González Balbuena Anytime, Anywhere San Lorenzo de El Escorial – Madril
477b Eneko Ruiz Gauna Marea Vitoria-Gasteiz
479a Miren Elkoro Errasti Notas en el recuerdo Vitoria-Gasteiz

 

 

 

Share