Prentsa Oharren banner

2019ko FotoArte lehiaketaren sariak (XV. edizioa) banatu dira

Aurkeztutako 876 argazkietatik 32 hautatu dira erakusketarako, eta horietako bost saritu dituzte

Ibaiondoko gizarte etxean banatu dira 2019ko FotoArte lehiaketaren sariak (XV. edizioa), eta aurkeztu diren 876 lanetatik hautatutako 32 argazkien erakusketa ere inauguratu da; Kultura, Hezkuntza eta Kirol zinegotzi Estibaliz Canto izan da bertan.

Orotara 479 egilek aurkeztu dituzte 876 argazki horiek; % 33 emakumeak izan dira. Hautatutako egileen arteko % 31 Euskadikoak ziren; % 25, emakumeak.

Aurtengo edizioan parte hartu duten arabarrak, berriz, Autonomia Erkidegokoen arteko % 42 izan da, eta guztien arteko % 12. Bestetik, nabarmentzekoa da atzerritarren parte-hartze handia, Espainiatik kanpokoak % 23 izan baitira: % 20, Latinoamerikakoak, eta beste batzuk baita leku urrunagokoak ere, Malaysia eta India, kasu.

 

Pertsona eta argazki hauek aukeratu dira erakusketarako, zeinen artean hautatu baitituzte epaimahaiko kideek hiru saridunak eta bi akzesitak.

Argazki zk. EGILEAARGAZKIAREN IZENBURUAJATORRIA
12aRafael Guerra MartinezTrasteandoBilbo
18aFran Morales VillalbaWild RockSan Sebastián de los Reyes – Madril
28aEsperanza Labrador RodríguezLa bandaOviedo
32aJuan José López AzurmendiAl ritmo de la músicaBergara
35a – 1. SARIAAntónio TedimCon la banda detrásPorto – Portugal
56bRaúl VillalbaLlanto de bandoneonBuenos Aires – Argentina
59aFelipe Tomás Jiménez OrdóñezReflejoVillajoyosa – Alacant
63aLuiz Fernando Galvao de QueirozMusic with coffeSäo Paulo – Brasil
77aHadrián MárquezNew York MoaningA Coruña
79bMarina Molada Mirós5219Mallorca
85a – 3. SARIAAlejandro Pérez GarcíaGrabando un recuerdoPalentzia
120b-1. AKZESITADavid DiazEl cuerdoLugo
125aLaia Soler GalvezDos artistas y medioSallent – Bartzelona
131aDiego Pedra BenzalLuz MusicalCornellá de Llobregat -Bartzelona
138aJosé Agustín Guruchaga GaragarzaLa bailarina y la violinistaBergara
167aJulio César Romero TroyaBody and SoulVitoria-Gasteiz
182aOihana Garitano KorkostegiIvam valentziaVitoria-Gasteiz
194bJose Ramón Luna de OssaTempus Fugit IITarancón – Cuenca
214aRoberta Ferreira MonteiroBanda de Música de Paula CândidoSalamanca
242aLeire Celaya AzcoagaRevolución musicalVitoria-Gasteiz
254a

254b-2. AKZESITA

Xavier Sivecas SaizEspacios acústicos I

Espacios acústicos II

Bartzelona
288aRafael Ruiz ValderasLa alegría de la música callejeraTerrassa-Bartzelona
328aMaría Asun Lamarain SoriaMúsica enlatadaVitoria-Gasteiz
391aFernando Fossati AragónMusica en la NocheSan Fernando – Cádiz
405aLuis Arteaga GarcíaAngus YoungAlcobendas-Madril
429bJosé Antonio López RicoSoñé que te queríaPetrer-Alacant
435bRoberto Hernández YustoMúsica, memoria y tradición IIValladolid
448bSonia SecoRitmo al VintageVitoria-Gasteiz
472b 2. SARIAMiguel González BalbuenaAnytime, AnywhereSan Lorenzo de El Escorial – Madril
477bEneko Ruiz GaunaMareaVitoria-Gasteiz
479aMiren Elkoro ErrastiNotas en el recuerdoVitoria-Gasteiz

 

 

 

Share